Haberler 29 Ekim 2012 Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı

29 Ekim 2012 Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı

29 Ekim 2012 Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı...

29 Ekim 2012

 

CUMHURİYET BAYRAMININ 89. YILDÖNÜMÜ
KUTLAMA PROGRAMI

 

        * Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim 2012 Pazar günü saat 13.00’de Atatürk Anıtına Çelenk sunma töreni ile başlayacak, 29 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 24.00’de sona erecektir.

       * Resmi Daire ve Kuruluşlar, binalar, konutlar, özel iş yerleri, kara ve deniz ulaşım vasıtaları, Türk Bayrağı Kanununda yazılı niteliklere uygun Bayraklarla süslenecek ve gece ışıklarla aydınlatılacaktır.

I – 28 EKİM 2012 PAZAR GÜNÜ YAPILACAK OLAN TÖREN

 ÇELENK SUNMA TÖRENİ

            * Kemer Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı Çelenkleri 28 Ekim 2012 Pazar günü saat 12.30’a kadar Cumhuriyet Alanı Atatürk Anıtı önünde hazır bulunduracaklardır.

            * Çelenk Sunma Törenine İlçe Merkezindeki okulların Bayrak ve Flama grupları ile öğrenciler katılacaktır.

            * Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği hükümleri uyarınca usulüne uygun olarak hazırlanan çelenkler belirtilen sıraya göre anıta sunulacak, çelenklerin sunulmasını müteakip bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak akabinde İstiklal Marşımız ile birlikte Şanlı Bayrağımız göndere çekilecektir.

 

II – 29 EKİM 2012 PAZARTESİ GÜNÜ YAPILACAK TÖRENLER

 A– TEBRİKLERİN KABULÜ

         29 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 09.30’da Kaymakamlık Makamı’nda Kemer Kaymakamı Sayın Murat BULACAK tebrikleri kabul edeceklerdir.

 Tebrikleri Kabul Töreni: Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği usul ve esaslarına göre icra edilecektir. Tebriklerin Kabulü programı sunumu ve tertip tedbirlerinin sağlanması Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Filiz TOKGÖZ tarafından yapılacaktır.

 

B– KUTLAMA TÖRENLERİ

             • Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri 29 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 09.15’de Kemer Stadyumunda Öğrenciler, Resmi ve Özel Kurum ve Kuruluşların programda belirtilen yerlerini almasıyla başlayacaktır.
            • Kemer Kaymakamı Sayın Murat BULACAK, Garnizon Komutanı Sayın Binbaşı Fikret GÖRMÜŞ ve Belediye Başkanı Sayın Mustafa GÜL 10.00’da resmigeçide katılanların ve halkın bayramını kutlayacaklardır.
            • Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Şanlı Bayrağımız göndere çekilecektir.
            • Kemer Kaymakamı Sayın Murat BULACAK, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapacaklardır.

            • Öğrenciler Cumhuriyet şiirleri okuyacaktır.

 • Ödül Töreni yapılacaktır.

  

C- RESMİGEÇİT TÖRENİ

1. Tören Yöneticisi

2. Bayrak

3. Flama

4. Kemer Merkez İlkokulu ve Ortaokulu

5. Hacı Mehmet Saygın İlkokulu ve Ortaokulu

6. Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulu ve Ortaokulu

7. Hakkı Saygan Hacı Hafize Saygan 3 İlkokulu ve Ortaokulu

8. Şeker İlkokulu

9. Özel Güven İlkokulu ve Ortaokulu

10. Özel Bilce Kemer İlkokulu ve Ortaokulu

11. Kemer Lisesi

12. Kemer Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi

13. Kemer Anadolu Lisesi

14. Özel Bilce Kemer Lisesi

 

D- DİĞER ETKİNLİKLER

 

* BELEDİYE BAŞKANLIĞI

FENER ALAYI

Tarih: 29 Ekim 2012 Saat  : 19.00’da
Yer   : Belediye önü başlangıç, Cumhuriyet Meydanı bitiş.

 

* BELEDİYE BAŞKANLIĞI

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ

Tarih: 29 Ekim 2012

Yer: Belediye Binası önü

 

* BELEDİYE BAŞKANLIĞI

KEMER CUMHURİYET KOŞUSU

Tarih: 29 Ekim 2012
Saat: 12.00’da
Yer: Çıralı Yanartaş Başlangıç, saat 18.30 Belediye önü bitiş.

 

* BELEDİYE BAŞKANLIĞI

CUMHURİYET KONSERİ

Tarih: 29 Ekim 2012

Saat: 20.00

Yeri: Cumhuriyet Meydanı

 

E- GÖREV VE SORUMLULUKLAR 

 • Tören programı koordinatörlüğünü ve yöneticiliğini Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulu Müdürü Asım YILDIRIM yapacaktır.

 28 Ekim 2012 Pazar günü Çelenk Koyma Töreninde ve 29 Ekim 2012 Pazartesi günü Kemer Stadyumunda yapılacak olan törende tören yöneticiliği görevini Mustafa Rüştü Tuncer Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Arif MERAL yapacak ve kendisine Kemer Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Reyhan YENTÜR yardımcı olacaktır

 • Gerek Çelenk Koyma gerekse Tören Kutlama Programında İstiklal Marşının söylettirilmesi Hakkı Saygan Hacı Hafize Saygan 3 Ortaokulu Müzik Öğretmeni Zennure KOCADAĞ AYDIN yönetiminde gerçekleştirilecektir.28 Ekim 2012 Pazar günü yapılacak olan Çelenk Koyma töreninde ses düzeninin hazırlanması Belediye Başkanlığı tarafından sağlanacaktır.
 • Çelenk koyma töreninin sunuculuğunu Hakkı Saygan Hacı Hafize Saygan 3 İlkokulu sınıf öğretmeni Devrim YALÇIN,  Kemer Stadyumundaki tören programının sunuculuğunu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Berna BAHAR ve Hakkı Saygan Hacı Hafize Saygan 3 İlkokulu sınıf öğretmeni Devrim YALÇIN yapacaklardır.
 • Törenlerin, program esaslarına göre yürütülmesinden tören yöneticileri sorumlu olacaktır.
 • Öğrencilerin yürüyüş güzergâhı ve tören alanının emniyeti ile törene katılacak olan kurum ve kuruluşların araç kortejinin yol emniyeti İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecektir.
 • Tören alanında, yürüyüş güzergâhında, yapılacak olan Resim, Şiir, Kompozisyon yarışmalarında, Cumhuriyet Koşusu ve okulların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi İlçe genelinde uygulayacakları programların gerçekleştirilmesinden uygulamayı yapan okul müdürleri sorumlu olacaktır.
 • 23 Ekim 2012 Salı günü yapılacak olan genel prova,    28 Ekim 2012 Pazar günü çelenk koyma töreni ve 29 Ekim 2012 Pazartesi günü yapılacak olan kutlama programında öğrencilerin kılık-kıyafetlerinden ve güvenli bir şekilde getirilip götürülmelerinden ilgili okul müdürleri sorumlu olacaktır.     
 • Çelenk Koyma yeri, Tören Alanı, Protokol Yerinin düzenlenmesi Belediye Başkanlığı ile İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Her iki programda göndere çekilecek bayraklar Belediye Başkanlığı tarafından sağlanacaktır.
 • Bayram için aydınlatma ve ışıklandırma ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından sağlanacaktır. 
 • Hava muhalefeti olması halinde kutlama programı Turizm Eğitim Merkezi (TUREM) salonunda gerçekleştirilecektir. Salonun hazır halde tutulmasından TUREM Müdürü Nuray ULUÇAY sorumlu olacaktır.
 • Tören alanında bir doktorun başkanlığında sağlık ekibi ve ambulans bulundurulması Sağlık Grup Başkanlığınca sağlanacaktır.
 • İlçemizde çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi esnasında H.Saygan H.H.Saygan 3 Ortaokulu Teknoloji Tasarım Öğretmeni Fatmana İRBAN ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Zülfiye ÜNÜVAR nezaretinde folklor kıyafetli 6 kız öğrencinin bulundurulması Hakkı Saygan Hacı Hafize Saygan 3 İlkokulu Müdürlüğünce sağlanacaktır.
 • Bayrak afiş ve resimlerin Kemer Stadyumuna taşınması ve yerleştirilmesi Kemer Belediyesi tarafından yapılacaktır.   
 • Program Kitapçığının hazırlanması İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mebbis Yöneticisi Kadir EVMEZ tarafından yapılacaktır.              

 

F- ÇELENK SUNMA SIRALAMASI

 

* KEMER KAYMAKAMLIĞI

* GARNİZON KOMUTANLIĞI

* BELEDİYE BAŞKANLIĞI

 

                Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği hükümleri uyarınca işbu listede belirlenmeyen hiçbir Kurum ve Kuruluşun çelenkleri sıralamaya alınmayacaktır.

 

            İŞ BU PROGRAMDA BELİRTİLEN HUSUSLAR İLGİLİLERE EMİR, HALKIMIZA DAVETİYE NİTELİĞİNDEDİR.

 

Murat BULACAK

            Kaymakam  

 

 

 Yayın:23.10.2012 - Güncelleme:11.09.2013 - 10:45 - Görüntülenme:292