ANTALYA KEMER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Göynük Fen Lisesi "7. Ulusal Kutup Bilimleri Sempozyumu" Başarısı.

Bu yıl ev sahipliğini Yıldız Teknik Üniversitesinin yaptığı TÜBİTAK ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca organize edilen  "7. Ulusal Kutup Bilimleri Sempozyumu"nda Antalya ili ve  Kemer ilçesini temsilen Göynük Fen Lisesinin sempozyuma gönderdiği bildiri hakem değerlendirmeleri sonucunda en iyi 3. poster proje sunumu seçilmiştir.  
Göynük Fen Lisesi

TÜBİTAK bilim kampına katılmaya hak kazanan projedeki başarıyı ekip şöyle açıklamıştır: "Hazırladığımız projede  kutup bölgelerinde yaşayan ve  türleri tehlike altında olan kutup ayılarının yaşam alanları ve göç yollarını,  geliştirdiğimiz İHA ile  görüntü işleme teknolojilerini kullanarak görüntüleme ve haritalama yapmaya imkan sağlayan yazılım geliştirilmiştir. Geliştirilen yazılımı öğrencilerimizin yapmış olduğu İHA ile otonom hareket kabiliyeti kazandırılmış ayrıca İHA uzaktan kontrol edilebilmiş ve İHA'dan veri alma işlemini sorunsuz olarak gerçekleştirmiştir."

Göynük Fen lisesi Görsel Sanatlar  Öğretmeni  Vahit HÜYÜK  danışmanlığında  kurulan ve Cennet Tekelioğlu, Elif Ocak, Mehmet Ali Aşçı, Ertuğrul Emir Hüyük, Fevzi Kavlak adlı öğrencilerden oluşan TURKUAZ07 takımı tarafından "KUTUP BÖLGELERİNDEKİ CANLI TÜRLERİNDEN KUTUP AYILARININ TESPİT VE HARİTALANMASINDA İHA VE GÖRÜNTÜ İŞLEME TEKNOLOJİLERİNİN KULLANILMASI" adlı projelerinde başarılarının devamını diliyor, onları gönülden destekliyoruz.

 

 

11-12-202311-12-2023

Arslanbucak Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No9 Kemer/ANTALYA 07980 - 0 242 814 34 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.