ANTALYA KEMER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN ORTAK OLDUĞU "ADHD-CARE" ADLI ERASMUS+ KA204 PROJENİN AÇILIŞ TOPLANTISI BELGRAD'TA 6-7 ŞUBAT 2020'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN ORTAK OLDUĞU

Müdürlüğümüzün ortak olduğu "Exchanging Good Practices for people with Attention Deficit Hyperactivity Disorder (ADHD) and their caregivers" isimli projenin ilk açılış toplantısı 6-7 Şubat Tarihlerinde Belgrad'ta gerçekleştirildi. Toplantıda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunun çocukluk yaşlarda başladığını, ergenlikle birlikte yetişkinliğe kadar devam ettiği ancak bu rahatsızlığa ilişkin hizmetlerin yetersiz olduğu ve DEHB'li bireylerin önündeki bu engellerden dolayı tedavi edilemediği vurgulandı.

Toplantının ilk günü her ülke kendi kurumlarında yapılan çalışmalar konusunda sunumlarını yaparak projeye dair yapacaklarını taahhüt edildi. Toplantının 2.gününde Temmuz 2020 tarihine kadar görev dağılımı yapıldı. Belirtilen takvim doğrultusunda iş ve işlemlerin yapılması kararlaştırıldı.

Müdürlüğümüz olarak bünyemizde eğitim öğretim gören DEHB'li iki öğrenci ve aileri, öğretmenleri, okul personeli ve akranlarına eğitimler verilmesi, DEHB hakkında okullarımızda farkındalığın artırılması için afişlerin asılması, gönüllü öğretmenlerle DEHB'li öğrencilerle egzersiz ve aktivitelerin yapılması, ülkemizde DEHB konusunda iyi uygulama örneklerinin araştırılarak broşür haline dönüştürülmesi taahhüt edildi. Böylelikle tanısı çok zor olan bu hastalığın farkındalığının oluşturularak DEHB'li bireylerin okul/sosyal ortama uyumunun sağlanması aynı zamanda teşhisi yapılmamış vakaların gerekli resmi mercilere yönlendirilmesinin yapılması planlanmaktadır.

20-02-202020-02-202020-02-2020

Arslanbucak Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No9 Kemer/ANTALYA 07980 - 0 242 814 34 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.